Lékařská terminologie v němčině

Odborný jazyk, originální německá lékařská dokumentace a rozvoj jazykových dovedností v komunikaci s pacientem.

Přesně to a ještě mnohem víc je těžištěm jazykového kurzu lékařská němčina. Kurz je vhodný jak pro lékaře, kteří mají zájem o práci v zahraničí, tak i pro studenty medicíny, kteří přemýšlí, že některou ze svých stáží absolvují rovněž za hranicemi.

Rezervace kurzu

Datum Termín Čas Úroveň Forma Místo Cena Kč

V případě zájmu o dodatečné přihlášení nám napište na info@calypte.cz

Další termín kurzu od října 2016.

Organizace kurzu

  • Výuka probíhá semestrálně.
  • Kurz je situován do 17 sezení jednou týdně.
  • Každé sezení sestává ze 3 vyučovacích jednotek 
    (1 v.j. = 45 min.).
  • Jeden semestrální kurz obsahuje celkem 51 vyučovacích jednotek

Každé sezení je zaštítěno jedním medicínským tématem, které slouží k rozšíření znalostí terminologie

Dále se na kurzu věnujeme analýze odborných textů včetně originálních materiálů z německých a švýcarských klinik. Poslechům z nemocničního prostředí, rozvoji písemných dovedností lékaře, německé struktuře životopisu, pracovnímu pohovoru a mnohému dalšímu.

Kromě výše uvedeného od nás obdržíte celou řadu materiálů, tématicky rozdělenou slovní zásobu včetně gramatického přehledu, které Vám pomohou se ve zdravotnické němčině lépe zorientovat.

Pro koho je kurz vhodný

Doporučujeme jazykové znalosti na úrovni B1/B2 a vyšší. Pro méně pokročilé nabízíme kurz obecná němčina, která Vás na naše odborná jazyková sezení připraví. Nejste si jisti, jak na tom vlastně jste? Vyplňte náš online jazykový test a my Vám individuálně poradíme, jaký je nejlepší postup ve Vašem jazykovém rozvoji. Test najdete vždy na stránce kurzu v sekci Mohlo by Vás zajímat.

 

Kurz je vhodný pro začátečníky v odborném jazyce k získání základního přehledu o odborném jazyku. Častými návštěvníky tohoto kurzu jsou mladší studenti medicíny, kteří mají v úmyslu vyjet na zahraniční stáž. Spíše faktografický charakter kurzu ho nepředurčuje jako vhodnou přípravu na jazykové zkoušky německých lékařských komor pro lékaře/ zkoušky telc Deutsch Medizin. K takovému účelu slouží naše specializované kurzy Přípravy ke zkouškám.

 

Získejte jazykové sebevědomí a výhodu! Logo Calypte

Design ©by Markéta Grohová